Словацький технічний університет в м. Братислава (STU) є найкращим технічним університетом в Словаччині, який випускає бакалаврів та магістрів в галузі технології хімічних речовин з використанням комп'ютерних та технічних наук в довгостроковій перспективі.

Це сучасний дослідницький та вищий навчальний заклад. Він як і раніше успадковує 250-річний досвід гірничої академії в Банська Штявниця, де були створені основи професійного та практичного навчання. З моменту свого заснування в 1937 році, навчаючи щороку приблизно по 13000 студентів, Університет випустив більш ніж 145000 студентів.

В даний час STU складається з семи факультетів, які базуються в м. Братислава й м. Трнава. В рамках комплексної системи навчання всі факультети забезпечені акредитованими навчальними програмами на освітні ступені: бакалавр, магістр.

STU є державним університетом і пропонує навчання: в технічній, технологічній, техніко-економічній, інженерно-інформаційній і техніко-художній областях з використанням сучасних методів навчання, лабораторій та практичною підготовкою.

 

Комплексна акредитація роботи STU була завершена в 2009 році на основі декларації Комісії з акредитації, консультаційного органу Уряду Словацької Республіки. STU продовжує бути класифікований – як коледж університетського типу.

Відповідно до статті 84, статті 5 Закону № 131/2002 Coll. про університети, згідно з внесеними змінами, поправками й доповненнями до деяких законів та по декларації Комісії з акредитації, Міністром освіти Словацької Республіки присвоєно STU право надавати відповідні академічні звання випускникам факультетів.

Навчання в STU проводяться за 3-ма рівнями вищої освіти:

1. Програма бакалаврата

Програма навчання за освітнім ступенем бакалавра орієнтована на отримання теоретичних та практичних знань на основі фактичного стану науки і техніки та на впровадження цих знань на сучасному рівні.  Термін навчання за освітнім ступенем бакалавра – 3 або 4 роки.

 

Вступні випробування за освітнім ступенем бакалавра – Співбесіда.

По закінченню навчання:

– захист дипломної роботи;

– комплексний державний екзамен з профілюючих дисциплін (якщо це передбачено навчальним планом).

Випускникам присвоюється кваліфікація «Бакалавр».

Студент, що закінчив програму навчання за освітнім ступенем бакалавра, може продовжити навчання за другим ступенем вищої освіти – інженер або магістр.

2. Ступінь програми дослідження – інженер або майстер (магістр)

Програма навчання за освітнім ступенем інженера або магістра орієнтована на отримання поглиблених теоретичних, наукових, дослідницьких та практичних знань для їх подальшого творчого використання й впровадження на сучасному рівні. Навчання за освітнім ступенем інженера або магістра включає поглиблену фундаментальну, гуманітарну, соціально-економічну, психолого-педагогічну, спеціальну та науково-практичну підготовку. Вступ на навчання за освітнім ступенем інженера або магістра на підставі диплома бакалавра. Термін навчання за освітнім ступенем інженера або магістра – 2 або 3 роки.

 

Вступні випробування за освітнім ступенем інженера або магістра:

– без вступних випробувань приймаються вступники за своєю спеціальністю.

– для вступників інших споріднених спеціальностей – тестові завдання з профільних предметів спеціальності.

По закінченню навчання:

– захист дипломно-дисертаційної роботи;

– комплексний державний екзамен з профілюючих дисциплін (якщо це передбачено навчальним планом).

Випускникам присвоюється кваліфікація «Інженер» («inžinier», «inžinier Architekt») або «Магістр» («magіstr umenia»).

Під час навчання на другому ступені студент може проходити додаткове педагогічне навчання в Інституті безперервної освіти на кафедрі технічної педагогіки. Це дозволить паралельно придбати педагогічну кваліфікацію, яка дозволить викладати технічні дисципліни в усіх типах середніх шкіл.

Студент, що закінчив програму навчання за освітнім ступенем інженера або магістра, може продовжити навчання за третім ступенем вищої освіти – докторського ступеня.

3. Програма докторського ступеня

Програма навчання Докторська ступінь (Ph.D) орієнтована на придбання знань на основі фактичного стану наукового і художнього пізнання і на індивідуальний внесок студента до цього знання, яке є результатом наукових досліджень, індивідуальної теоретичної та творчої діяльності в галузі науки і техніки. Термін навчання за докторським ступенем – 3 роки денна форма; 5 років заочна форма. Стан успішного завершення досліджень проходять дисертаційні експертизи та захисту докторської дисертації.

 

Вступні випробування – письмовий іспит за спеціальністю; іспит з іноземної мови.

По закінченню навчання:

– захист докторської дисертації.

Випускникам присвоюється академічний титул «Доктор філософії» (Ph.D – «Doktor Philosophy»).

STU пропонує навчання на іноземних мовах в наступних областях: будівництво, машинобудування, електротехніка та обчислювальна техніка, хімічна і харчова технологія, архітектура, інформатика та інформаційні технології.

STU пропонує навчання на іноземних мовах в наступних областях: будівництво, машинобудування, електротехніка та обчислювальна техніка, хімічна і харчова технологія, архітектура, інформатика та інформаційні технології.

Міжнародне співробітництво є важливою областю на основі інтерактивного контакту з навчальними, а також науково-дослідними інститутами країн у всьому світі. Перш за все, він орієнтований на рішення спільних проектів в рамках ЄС і інших міжнародних програм, мобільності студентів, викладачів і дослідників.

В STU система освіти пов'язана з престижними університетами-партнерами в рамках міжнародних програм, особливо Erasmus +, яка розрахована на обмін студентів, викладачів та науковців країн-членів Євросоюзу. Завдяки їй надається можливість навчатися, проходити стажування чи викладати в іншій країні, що бере участь в цій програмі.

STU також виконує свою місію в сфері додаткової освіти, шляхом підготовки, організації та забезпечення подальшої освіти, яку отримують майже на всіх факультетах університету STU.

Бібліотечні навчальні та інформаційні центри є частинами факультетів STU. Ці центри за допомогою спеціального інформаційного та наукового книжкового фонду можуть створити для студентів і співробітників університету сприятливі умови для успішного навчання та проведення наукової роботи. Крім бібліотек факультетів STU, студенти можуть вчитися в інших бібліотеках м. Братислава і м. Трнава.

Проживають та харчуються студенти в студентських будинках (гуртожитках) і столових (кафетеріях).

Лікарі клінік (молодіжних, загальних, стоматологічних та ін.) піклуються про здоров'я студентів.

Студенти і співробітники університету мають в своєму розпорядженні спортивні споруди: ігрові майданчики, басейни, тенісні корти, фітнес-центри і т.п.

Університет має свій власний художній ансамбль Technik, який складається з 3 категорій: камерний оркестр, хор і фольклорний танець групи. Члени ансамблю в основному студенти університету.

У 2005 році STU став першим університетом в Словацькій Республіці, де постановою Правління STU в рамках Департаменту освіти та студентської допомоги було створено Кар'єрний консультативний центр (ККЦ).

Кар'єрний консультативний центр створений:

  • для організації зустрічей, презентацій, дискусійних форумів між студентами та відповідними співробітниками університету, представниками установ та компаній;
  • для надання студентам інформації про вакантні робочі місця з неповним робочим днем;
  • для встановлення контактів між студентами-випускниками університету та роботодавців;

для вивчення ринку праці, з тим щоб краще адаптувати підготовку студентів до вимог роботодавців.

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


FM Group Shop | Матрасы и кровати со скидкой до 25%

© 2010-2020