Життя студента STU

Витрати на проживання

Витрати на проживання за місяць (ціни вказано орієнтовно)

проживання у студентських будинках ~100,00 EUR

щоденне харчування ~ 180,00 EUR

міський транспорт (студентський проїзд) ~12,50 EUR

інтернет ~7,00 EUR

Разом на місяць ~299,50 EUR

 

Житло

Студенти можуть проживати в кімнатах від 1 до 3 ліжок у студентських будинках (гуртожитки) Словацького технологічного університету у Братиславі.

Більшість номерів виглядають як квартири з 1-3 кімнатами і з загальним сан.вузлом.

Ціни на ліжко відрізняються: 70-100 EUR/місяць.

Також майбутні студенти можуть влаштувати власні помешкання у приватних квартирах. Ціни залежать від кількості кімнат: 300-800 EUR/місяць.

 

Міський транспорт Братислави

Транспорт міста Братислава обслуговує понад 500 000 жителів з великою мережею автобусів, трамваїв та тролейбусів.

Студент, що вступив на навчання, отримає студентське посвідчення. На підставі посвідчення особи студент може купити студентський квиток або студентську проїзну картку (Студентський проїзд). Студентський проїзд може бути включений до посвідчення особи студента або його можна отримати як окрему картку.

Подорожні квитки та проїзні квитки видаються в спеціалізованих міських транспортних касах.

Студентський проїзд дійсний для всіх автобусів, трамваїв та тролейбусів.

Ціни на студентський проїзд відрізняються залежно від періоду часу та складають приблизно:

30 днів: 13,45 EUR

90 днів: 36,15 EUR

Ціни на квитки (з 1 листопада 2015 року) – це Інтегрована транспортна система в Братиславі:

Дійсність квитків на одноразову поїздку обмежена часом і кількістю подорожніх зон.

Пасажир може без обмежень змінювати термін дії квитка та може об'єднати транспортні засоби всіх операторів інтегрованого транспорту в Братиславській області без обмежень. Кількість зон для конкретного квитка не може бути перевищено.

Більше інформації про квитки на міський транспорт в Братиславі можна знайти тут https://imhd.sk/ba/public-transport.

Планувальник подорожей громадського транспорту в Братиславі може допомогти планувати міський транспорт по всьому місту Братислави http://imhd.sk/ba/journey-planner

 

Харчування

Студентські харчування надаються в їдальнях, розташованих в студентських будинках або на індивідуальних факультетах Словацького технологічного університету у Братиславі.

У їдальні пропонуються щонайменше 4 страви, включаючи вегетаріанську альтернативу.

Всі студенти, зареєстровані в університетській інформаційній системі (AIS), отримують студентські посвідчення, які дозволяє студентам користуватися студентською їдальнею.

Студенти можуть насолоджуватися щоденною їжею за 1-3 євро за страву.

 

Медицина та страхування

Послуги охорони здоров'я надаються державними та приватними медичними службами.

Студенти можуть відвідувати медичні служби для студентів, які працюють у студентських будинках та навчальних корпусах.

Громадяни Європейського Союзу повинні довести діючу карту медичного страхування в Європі та паспорт чи посвідчення особи.

Медичне лікування, що надається приватними службами, доступне для оплати готівкою.

Громадяни Європейського Союзу, які відвідують служби охорони здоров'я, повинні мати справу:

- Європейська картка медичного страхування та паспорт або посвідчення особи.

Більша частина витрат на охорону здоров'я покривається медичним страхуванням.

Певні лікарські засоби та ліки повинні бути сплачені в повному обсязі.

Громадяни, які не є членами ЄС, повинні організувати медичне страхування в Словацькій Республіці.

 

Фінансова підтримка студентів

Словацький технологічний університет у Братиславі надає студентам фінансову підтримку у вигляді стипендії.

Стипендіальні положення

СТУ надає студентам наступні види стипендій:

1. Соціальні стипендії з державного бюджету відповідно до розділу 96 Закону № 131/2002 Зб. про університети та внесення змін до деяких законів із змінами (далі - Закон)

Студенти навчальних програм перших двох ступенів, які проживають у Словацькій Республіці, отримують стипендії на основі визначених критеріїв. Соціальні стипендії нараховуються на відшкодування витрат, пов'язаних із дослідженням. Студенти мають юридичну право на отримання соціальних стипендій. Більш детальну інформацію див. У статті 2 Стипендіальних регламентів.

2. Стипендії заохочувальні з державного бюджету відповідно до розділу 96а Закону

СТУ може надати учням такі стипендії зі стипендії у державному бюджеті:

а) у навчальних програмах, визначених у методології відповідно до розділу 89 8 Закону, що базується на аналізі та прогнозах ринку праці (надалі іменується "стипендії спеціальності заохочення") з урахуванням результатів дослідження попереднього дослідження; у випадку студента бакалаврської програми навчання на першому курсі навчання, будуть враховані результати дослідження останнього року навчання в середній школі [96а параграф. 1 лист а) Закону]. Критерії надання Стипендії заохочувальній спеціальності визначені в ст. 4 стипендіальних регламентів).

б) за видатні зобов'язання щодо виконання роботи, досягнення видатних результатів у дослідженнях, дослідженнях, розробках, творчих або спортивних заходах [96а, параграф. 1 буква b) Закону). Стипендія заохочувальні може бути присуджена наступним чином:

аа) стимулюючі стипендії за видатні результати навчання; критерії надання наукової стипендії за відмінні результати навчання наведені в ст. 5 стипендіальних правил;

ab) стимулюючі стипендії за видатні результати; критерії нагородження стипендії заохочення за відмінні результати наведені в ст. 6 стипендіальних правил.

Більш детальну інформацію див. У статтях 3-6 Стипендіальних регламентів.

 

3. Стипендії від власних ресурсів СТУ відповідно до розділу 97 Закону

Наскільки це можливо, STU нагороджує своїх студентів та випускників менш ніж за 90 днів з моменту закінчення навчання за допомогою стипендій зі своїх власних ресурсів, особливо за видатні результати навчань, досягнення відмінних результатів у галузі навчання, досліджень та розробок, художні чи спортивні заходи, як єдине або регулярне соціальне забезпечення (параграф 97, абзац перший Закону). Більш детальну інформацію див. У статтях 7 - 8 Стипендіальних регламентів.

 

"Нагорода ректора ДПУ" - Спеціальна стипендія з власних ресурсів "Нагорода ректора ДПУ" надається випускникам програм бакалавра, інженера, магістра або докторантури в ДКУ за відмінну виконання обов'язків за навчання під час навчання. Вона повинна надаватися стипендіальним фондом ректора. Для отримання додаткової інформації дивіться Регламент директиви "Правила нагородження Словацького технологічного університету у премії ректора Роберту Братислави".

 

Премія "Студент року" - Спеціальна стипендія з власних ресурсів "Студент року" надається студентам програм бакалавра, інженера, магістра або докторантури в ДКУ за видатні результати, досягнуті в попередньому навчальний рік з нагоди Міжнародного студентського дня (17 листопада). Для отримання додаткової інформації дивіться ректора директиви "Студент року премії Правила Словацького технологічного університету у Братиславі".

 

Студентські позики - Від стипендіального фонду з власних ресурсів, студенти бакалаврських, інженерних, магістерських та докторських програм можуть отримати кредит для покриття витрат на навчання та задоволення своїх соціальних потреб. Для отримання додаткової інформації див. Статтю 10 Стипендіальних регламентів.

 

Примітка:

Стипендія надається рішенням ректора або декана залежно від виду стипендії. У рішенні про надання стипендії необхідно вказати суму стипендії та причини її нагородження. Рішення про надання стипендії та рішення про надання чи відсутність позики за даними стипендіальними положеннями є остаточним, і жодна заявка на перегляд проти неї не може бути подана. Це не стосується рішень про надання соціальної стипендії за статтею 2 Стипендіальних регламентів. Всі рішення повинні бути виписані в письмовій формі на папері, і вони повинні бути відправлені Студентам рекомендованим листом.

 

Спорт та розваги

Студентські будинки Словацького технологічного університету у Братиславі були побудовані як складні центри, які надають студентам всі послуги, включаючи спортивні заходи.

Тренажерний зал є частиною кожного студентського будинку.

 

Студентський дім Млада Гарда

Račianska 103

831 02 Bratislava

Студентський будинок пропонує також інші послуги, як Fittness центр Діана, центр масажу, атлетичний стадіон, клуб дзюдо, спортивний центр П. Глеско: багатофункціональні поля для тенісу, флорбол, хокей, міні-футбол, волейбол, баскетбол, стрітбол.

 

Інші спортивні майданчики, розташовані на факультетах Словацького технологічного університету у Братиславі:

Факультет цивільного будівництва

Спортивний центр

Technická 5

821 04 Bratislava

Спортивний центр з травня по жовтень пропонує тенісні корти та майданчики для пляжного волейболу.

 

Факультет машинобудування

Námestie slobody 17

812 31 Bratislava

Спортивний центр пропонує багатофункціональний тренажерний зал для баскетболу, флорболу, сауни.

 

Факультет електротехніки та інформаційних технологій

Ilkovičova 3

812 19 Bratislava,

Спортивний центр забезпечує тренажерний зал, басейн, скелелазіння (блок Т), стрільбівський клуб.

 

Факультет матеріалознавства та технологій

J. Bottu 2

917 74 Trnava

Спортивний центр пропонує басейн, тенісні корти, тренажерний зал, настільний теніс, баскетбол, футбол, сауна.

 FM Group Shop | Натуральные товары для здоровья и натуральная косметика, органическое питание, бесфосфатные моющие средства.

© 2010-2021